Niguliste kirik

Niguliste kirik on 13. sajandil ehitatud pühakoda, mis ainsana kavaldas üle 16. sajandi toimunud pildirüüste. Tänu sellele omab oma väljapanekus tollest ajast pärit väärtuslikke museaale. 1944. aasta märtsipommitamise ajal tabamuse saanud kirik avati uuesti 1984. aastal muuseum-kontserdisaalina, kus eksponeeritakse keskaegset- ja varauusaegset kirikukunsti ning kus toimuvad igal laupäeval ja pühapäeval kell 16.00 orelipooltunnid. 

 

Eesti kõige hinnalisem keskajast pärit kunstiteos – B. Notke „Surmatants”, on koha leidnud Antoniuse kabeli seinal. Teose ees oleval pingil istudes saab süüvida oma hinge sügavustesse ja mõtiskleda, kui surm kutsuks  viimsele tantsule, kas kõik olulised sõnad on ikkagi öeldud ning teod tehtud või jääks siiski miskit hinge kripeldama? Pinkide juures on võimalus kuulata eestikeelset dialoogi või maalikirjledust. 

 

Peale torni renoveerimist on võimalus liftiga sõita torni, et imetleda vaadet vanalinnale. Kui natukene sportlikum elulaad on, soovitan minna trepist. Teisel tasandil on koduta kellade varjupaik, kus saab ise ka kella lüüa. 

 

Vajalik info:

Ekskursiooni kestvus h.

Piletihinnad leiad siit.

Tuuri saab broneerida siit.

Baptisteerium

Rootsi-Mihkli kiriku baptisteerium ehk seal sees risti

Surmatants

Fragment surmatantsust

Niguliste kandelaaber

Imeline seitsmeharuline kandelaaber, mis kunagi enne elektriajastut valgustas altarit

Translate »