vabamu

Eesti Vabariik on 105 aastane. Väärikas number, kuigi riigi vanusena jääb see kuhugi mässulisse teismeikka. 105. aasta peamine märksõna on olnud VABADUS. Selle sõna taktis on me esivanemad rõõmustanud, kurvastanud, võitnud, kaotanud, kuid mitte kunagi ei ole unustanud ka kõige süngematel hetkedel vabaduse järgi õhkamast. Salamahti sügavamal südamesopis on ikka hellitatud lootust, et ükskord me elame jälle vabadena vabal maal. 

 

Kuid millised olid siinsete inimeste valikud 1940. aastatel? Osade jaoks oli sundvalik – tahaks küll jääda, aga ei saa; teiste jaoks oli surm siin parem kui Siberis ehk mindi metsavendadeks; kolmandatel oli maksimaalselt kaks tundi aega pakkida kokku kogu oma elu, et minna külmale maale ning neljandad üritasid lihtsalt oma eludega uutes tingimustes kohaneda. Kelle valik oli õige ja kas üldse oli õigeid valikuid?

 

Me oleme viimased 30 aastat uuesti vabadust nautinud, mis mõnikord tundub nii iseenesestmõistetav, unustades, mis hinda on me esivanemad selle eest maksnud. Et vabaduse hinda paremini mõista ja väärtustada, tule jaluta Vabamus koos giidiga. 

 

Vajalik info:

Orienteeruv tuuri pikkus 1 h. 

Muuseumi piletite hinnad leiad siit. 

Tuuri saab broneerida siit.

Võimalus on tellida ühisekskursioon Vabamu + KGB kongid. Tuuri orienteeruv pikkus 2,5-3 h. 

Stalin, see on rahu!

Stalin, see on rahu!

Vabamu

Voodi Patarei vanglast

Vabamu hoovis

Mu kapivõti, mu giidisilt – mu tuur ootab mind

Translate »