Jõuluseiklus vanalinnas

Mina olen jõulupäkapikk Noel ja olen elanud Tallinna vanalinnas enne kui Taani kuningas endale kindluse Toompeale ehitas. Kuigi ma olen vanem kui Sinu vanavanavanavanavanavanavanavanavanavanavanavanavanavanavanavanavanavanaema ja -isa, siis päkapikumaailmas olen ma alles täitsa noor. Umbes sama vana kui Sina, mu väike sõber. Kuna minu sündimisest on parasjagu aega möödas, siis ei mäletagi mu perekond, millal see tähtis sündmus – minu ilmaletulek, täpselt aset leidis. Aga et kõigile sugulastele tunduks, et just nemad mäletavad seda õiget päeva, mil ma sündisin, siis ma tähistan oma sünnipäeva iga päev.

 

Oma lühikese elu jooksul olen ma jõulupäkapikuna nii mõndagi näinud, mis Tallinnas juhtunud on. Kas Sa näiteks tead, kuidas tegelikult päkapikumüts oma värvid sai (ei mingit seost Coca-Colaga, vaid pigem ikka meie armsa Tallinnaga); kellega ma ringi lendan, kui põhjapõdral Rudolfil on käes aasta kõige kiirem aeg, aga mul on vaja kingitus Su sussi sisse tuua või miks on oluline teha heategusid?

 

Tallinna vanalinnas minuga ringi seigeldes otsime jõulutunnet, mis mõnikord on ennast kuhugi ära peitnud. Otse loomulikult oleks mul rõõm koos Sinuga – väike sõber, seigelda mööda vanalinna ja see õige tunne üles leida. Jõulupäkapikuna võin ma jõulujutte ka suvel rääkida, sest ega ma ometi suvel suveund ei maga, ikka askeldan ja tegutsen me armsas vanalinnas ringi. Tule, seikle koos minuga ja peame koos sünnipäeva ükskõik millal Sinu sünnipäev ka ei oleks. 

 

Vajalik info:

Seikluse pikkus 1,5 h.

Seiklus algab Vabaduse väljakul.
Seiklus lõpeb Raekoja platsil.
Sobiv vanusegrupp on kõik head lapsed või lasteaia viimane rühm ja 1.- 4. klass. 
 
Kui Sa oled natukene vanem, aga Sa armastad jõule või otsid seda käest libisevat jõulutunnet, siis:
seikluse algus Viru väravad;
seikluse lõpp Raekoja plats;
seikluse pikkus 2 h. 
 

Tuuri saab broneerida siit.

Facebookist leiad mind siin

Jõulutuur

Kuidas üks õige päkapikk kapi ja seina vahelt läbi poeb?

Noeli seiklused

Soovide kaevu juures jõulusoove soovimas

Noeli seiklused

Jõulupäkapikk Noel lapsi ootamas

Translate »