Kui kerge on südaööl Kairos hotelli leida?

Egiptus

Esimene võimalus

Kui kerge on südaööl Egiptuse pealinnas Kairos hotelli leida, mis ei maksa miljoneid? Paras challenge. Bookingu abiga sõelusime ja helistasime hotelle läbi, aga enamjaolt olid kõik, mis hinnaklassipoolest olid ok, ikkagi täis. Lõpuks kui me ühte kohale läksime, siis administraator magas õndsat und diivanil. Kahjuks või õnneks sinna ma endale hotellituba ei saanud. Põhjuseks oli kõrvalasuv baar, mis muuhulgas vahendab ka Eesti mõttes idast pärit neidusid ja miks me muidu sinna hotelli retseptsiooni südaöö paiku saabusime. Eriti kahtlane oli ju see, et sõber tahtis mu kohvri aidata trepist üles tuppa tassida.


Teine võimalus


Järgmine hotell asus maja viiendal korrusel. Lift, mis meid sinna pärale viis, tundus oma noorusaja veetnud olevat eelmise sajandi algul. Ma seda vaadates olin suht kindel, et see on mu elu viimane liftisõit, aga kui aus olla, siis see tuhises kiiremini viienda korruse poole kui Tallinnas teletorni oma. Kuna lifti seintest nägi läbi, siis ma sõitsin nagu kummituste majja, täiesti maha jäetud korrused üksteise järel ja siis voila, viies korrus ja minu hotell.


Tuba meenutas natukene kolme meetri kõrguste lagedega hruštšovkat. Ma alati imestan, miks lõunasse minnes on vanni- või dušši kardin olematu populaarsusega. Sel korral oli mu vannituba sama suur kui Rootsi laevas ehk ma suutsin poolprügikorvi veega üleujutada.


See oli üks kõige omapärasemaid öid mul Egiptuse reisi ajal. Kõigepealt, kõik asjad toas undasid. Kuna ma armastan sooja, siis seda konditsioneeri seal pea kohal undamas, mul vaja ei olnud. Järgmiselt tõmbasin külmkapi välja, sest see tuututas omas meloodias. Õuest tuli ühtlane jõmin, selle jaoks kuskil mingit pulti ei olnud. Seinad kostusid ideaalselt läbi, kui ikka naaber läks wc’sse, siis ma igaks juhuks tegin silma lahti, et olla kindel, et ta mulle külla ei saabunud. Kaks korda öö jooksul visati kuskil koridoris portselan vastu maad.

Hommiku poole hakkas administraator telekat vaatama ja ei olnud eriti vahet kas minu toas või mujal. Ma üritasin keset seda lärmi erineval moel magama jääda. See trikk, et lihtsalt jääd ja loed lambaid, ei läinud läbi, lambaid ei olnud ja kaamelid ei jõudnud mu unenäkku veel kohale. Järgmisena lootisn, et kui ma laon kõik  padjad pea peale ehk siis ma ei kuule seda müra. Lootus on lollide lohutus.  Lõpuks googeldasin, et magama aitab jääda, kui kuulata laste kõrina muusikat. Kõrises küll midagi kõrvas, aga und ikka ei olnud. Hommiku poole hakkas muezzinist palvekutse kostma, tunne muidugi oli, et ta on mu voodi kõrval koha sisse võtnud. Vaikselt hakkas ka linn ärkama ja kaua ma ikka teen näo, et ma magan. Üks väga hea asi võrreldes teiste hotellidega oli, et mul reaalselt wifi oligi olemas toas.


Bookingu reeglid

Mis on Egiptuse puhul hästi huvitav, see hind, mis on bookingus ei kehti, sest sellele lisanduvad 1001 maksu juurde ja hind reaalselt tõuseb. Nad kauplevad peamiselt Egiptuse poundides või dollarites, kõigil on kursid peas ja leti äärde saabudes, hakkab tõsine arvutamine pihta. Kõige soodsam on maksta kohalikus rahas.Egiptuse reisi pildid leiad siit.

Kui sul tekkis tunne, et Sa oled huvitatud rätsepreisist, mis on Egiptuse avastamine väikse grupiga, siis võta minuga ühendust. 

Minu Kairo hotell
Vaade hotelli aknast
Egiptus

Minu Kairo hotell

Vaade aknast

Vannituba